Plebiscyt CUMULUSY

Ogólnopolski, coroczny plebiscyt, w którym pasjonaci lotnictwa wskazują najwybitniejszych i najbardziej utytułowanych atletów w wielu powietrznych dyscyplinach.

O końcowych wynikach plebiscytu decydują nie tylko głosy kibiców, ale także opinia członków Kapituły oraz osiągnięcia sportowe zawodników z danego roku, za które otrzymują punkty medalowe. 

Najważniejsze instytucje i organizacje lotnicze oraz sportowe wspierają Plebiscyt Cumulusy jako patroni honorowi i merytoryczni. Wśród patronów medialnych znajdują się najważniejsze media branżowe, a także stacje radiowe i telewizyjne. Firmy i osoby prywatne angażują się jako partnerzy, sponsorzy i ambasadorzy wydarzenia.

Plebiscyt Cumulusy nie tylko promuje sport lotniczy, łączy pokolenia i integruje środowisko lotnicze, ale również przyczynia się do krzewienia zachowań wpisujących się w szlachetną ideę „fair play” oraz propaguje inicjatywy, które chronią osoby niepełnosprawne przed wykluczeniem społecznym. Każdego roku odbywają się też akcje charytatywne, a lotnicy i sympatycy lotnictwa wsparli do tej pory Fundację DKMS oraz zaangażowali się w realizację marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie.

Zwieńczeniem plebiscytu jest uroczysta Gala, podczas której następuje ogłoszenie wyników, wręczane są statuetki – CUMULUSY -  a także nagrody i wyróżnienia. Uczestniczą w niej laureaci, zawodnicy, lotnicy, znane osobistości ze świata sportu, kultury i sztuki, a także przedstawiciele patronów, partnerów, sponsorów, darczyńców i wolontariuszy Fundacji Aviatornia oraz jej przyjaciele i sprzymierzeńcy. Po pierwszej edycji wydarzenia zostało ono określone mianem „lotniczych Oskarów”.

CUMULUSY.PL

WSPIERAJ CUMULUSY

Darowizna Na konto

Darowizny z dopiskiem "Cumulusy" w tytule przelewu można wpłacać na poniższe konto bankowe:

Bank BNP Paribas
IBAN: PL73 1600 1462 1898 0196 2000 0001
BIC: PPABPLPK

Dziękujemy, że lecisz z nami!

Darowizna rzeczowa

Dla laureatów Cumulusów oraz kibiców biorących udział w konkursach możesz ufundować dowolną nagrodę rzeczową, np. zegarek, okulary, torby podróżne, kamerę, komputer, tablet, a także sprzęt lotniczy, jak np. spadochron, osobiste ELT, paralotnię, szybowiec...

Dziękujemy, że lecisz z nami!

Partnerstwo

Zostań patronem honorowym, patronem medialnym, partnerem merytorycznym, sponsorem, partnerem, mecenasem lub ambasadorem Cumulusów - zapraszamy!

Dziękujemy, że lecisz z nami!

Wolontariat

​Jako wolontariusz możesz pomóc we wszelkich pracach organizacyjnych związanych z plebiscytem oraz galą finałową, dołącz do nas!

Dziękujemy, że lecisz z nami!

Bądź AKTYWNYM kibicem

​Instagram i FB
- to profile Cumulusów w social mediach, z których Ty zapewne też korzystasz, więc lajkuj, udostępniaj, komentuj i bądź aktywnym fanem. I koniecznie zaglądaj na otwarte treningi oraz zawody i pokazy lotnicze - nieziemskie emocje gwarantowane!

Dziękujemy, że lecisz z nami!

Zakupy na fanimani.pl

To niezwykle prosta i efektywna forma wsparcia - robisz zwyczajne,
codzienne zakupy, nie dokładasz ani grosika, a pomagasz!:) Wystarczy, że podczas zakupów zaznaczysz, że datek ma być przekazany dla Fundacji
Aviatornia.

Dziękujemy, że lecisz z nami!